کوتاه کننده ی لینک وان لینک
پنل ارسال پیام کوتاه | پیامک انبوه | اس ام اس شارژ | ارسال اس ام اس تبلیغاتی
 
شنبه بیست و ششم فروردین ۱۳۹۱ ساعت 0:16 | | نوشته ‌شده به دست مازیار | ( )

هرچند "بازی شاهان" در رده افسانه ها جای میگیرد اما در آن مرز بین افسانه و واقعیت بسیار به هم نزدیک و گاه غیرقابل تشخیص است. GOT حکایتی است که در آن که گاه قهرمان ها می میرند و بدی ها پیروز می گردند و گاه اوباش نماد شجاعت و دلیری می شوند. موجودات افسانه ای و سحر و جادو نیز در این داستان عظیم جای دارند اما همیشه به عنوان یک عامل اسرار آمیز و ناشناخته از آن ها یاد می شود و جزئیاتی از آن ها فاش نمیگردد. تمام این مسائل به واقعی و ملموس تر شدن داستان کمک میکند. طوری که میتوانیم به این داستان عنوان "فانتزی واقعگرا" بدهیم.

خلاصه سریال : بازی تخت و تاج داستان نبرد هفت خانواده ی اشرافی برای بدست آوردن کنترل سرزمین اسطوره ای وستروس است که سه خانواده اصلی این نبرد استارک ، لنیستر و باراتون هستند. ماجرا از آنجا آغاز میشود که رابرت باراتون پادشاه وستروس ، از جنوب سرزمین به شمال می رود تا از دوست و همرزم قدیمی اش لرد استارک بخواهد در سمت دستیار پادشاه به او کمک کند. لرد استارک به طور پنهانی متوجه می شود که دستیار قبلی به قتل رسیده و به همین خاطر با وجود مخالفت همسرش این پیشنهاد را می پذیرد تا بتواند درباره ی قتل تحقیق کند ، غافل از اینکه خانواده لنیستر درصدد تصاحب تاخ و تخت هستند. از طرف دیگر اعضای جوان خانواده تارگرین هم درصدد لشکر کشی هستند تا دوبار سلطنت را بدست بیاورند.

 

**سریال در ایرلند ، مراکش و مالت فیلمبرداری می شود**

**پایلوت سریال را تاد مک کارتی کارگردانی کرد اما مسئولان اچ بی او از آن خوششان نیامد. پس آن قسمت کنار گذاشته شد و یتک وان پیتن کارگردانی قسمت اول را بر عهده گرفت**

** اغلب منتقدان آمریکایی از همین حالا پیتر دینکلیج را به خاطر نقش آفرینی در شمایل تایریون لنیستر کوتوله لایق برنده ی جایزه ی امی می دانند.(که هم برندهی جایزه امی شد هم برندهی جایزه گلدن گلوب)**

 


اکثریت داستان "نغمه ای از یخ و آتش" در قاره "وستروس" رخ میدهد. وستروس به مدت هزاران سال به قلمروهای فئودالی متعددی تقسیم گشته که مدام با یکدیگر در حال جنگ بوده اند، مگر مواقعی که چند قلمرو برای نبرد با دشمنانی مرموز و افسانه ای با هم متحد می شدند. اجازه بدهید از کلمه مرموز "دیگران" برای این دشمنان استفاده کنیم! مدت هاست که "دیگران" در نزدیکی هفت اقلیم مشاهده نشده اند ولی گهگاه خبرهایی از حضور شوم آن ها به گوش می رسد.


یکی از تفاوت های وستروس با دنیای ما این است که مدت زمان فصل ها در وستروس محدود نیست و یک فصل ممکن است قرن ها به طول بینجامد! زمستان در وستروس بسیار سخت و خشن میباشد. داستان GOT از فصل پاییز شروع می شود و همانطور که احتمالا در پوسترهای سریال و در لابلای صحبت شخصیت ها مشاهده کرده اید، عبارت"زمستان در راه است" مدام تکرار می شود
.

.

 خانواده ها در این سریال نقش اساسی دارند. 9 خانواده اصلی در وستروس ساکنند که در قسمت اول تا حدودی با چهر خانواده اول آشنا میشویم :

1-لنیستر

2-براتیون

3-استارک

4-تارگرین

5-فری

6-تالی

7-ارن

8-تایرل

9-گری جوی

     

و نظر خودم در مورد سریال :::

بازی شاهان سریال بزرگی این رو هم میتونیم از امتیازش در سایت imdb  ببینیم.من خودم دو قسمت اول فصل 1 رو که دیدم یکم کند بود ولی بعدا سریال خیلی واسم جذاب شد.وقتی فصل اولو دیدم یاد فیلم ارباب حلقه ها افتادم.من خودم به شخصه از شخصیت جان اسنو خوشم میاد.فضا سازی سریال و  شخصیت پردازی فوق العاده کار شده به طوریکه هر چی جلوتر میریم با شخصیت های جدیدتری آشنا میشیم که این باعث سر درگمی بیینده میشه .البته کتاب های این سریال هم داره ترجمه میشه که در حال حاضر دو تا کتاب از 7 تا کتاب ترجمه شده و در پست های بعدی بیشتر در موردش صحبت میکنم.اینم بگیم موزیک متن و تیتراژ اولش کار یک هنرمند ایزانی به نام رامین دی جوادی هستش که از کارای قبلیش می تونم فرار از زندانو بگم که فوق العاده زیبا موزیک متن رو درست میکنه.فقط تنها ایرادی میتونم بگیرم زیاد تو سریال جنگ و خونریزی رو نمی بینیم بطوریکه خود تهیه کنندگان سریال میگفتن اگه جنگو تو سریال باز سازی کنن سریال بطور کلی ورشکست میشه! به همه ی دوستان این سریال زیبا و دیدنی رو پیشنهاد میکنم.


   
آخرین عناوین مطالب